Место где су деца на првом месту!
Еко календар

Још догађаја…

Еко школа
Активи и тимови
Категорије вести
Архива вести

Светски дан љубазности обележава се 13. новембра. Установљен је пре 21 годину у главном граду Јапана, у Токију,а из жеље неколико хуманитарних организација да се малим знацима пажње,људима око себе улепша дан и бар мало поправи расположење.

Ученици трећег разреда ОШ „Свети Сава”, група еколошке секције са учитељицом Данијелом Илић написали су на балонима поруке љубазности и поклонили их,уз загрљај, својим другарима драмско – рецитаторске секције коју води учитељица Биљана Панић. Том приликом, они су у знак добродошлице, пзвали своје старије другаре ученике петог разреда, Лану Петровић, Вукана Живковића и Софију Ђурић, који су за све њих извели еколошку представу „Чувари планете” у сарадњи са наставницом српског језика Маријаном Костић.

Мали еколози,глумци и рецитатори уживали су у сваком тренутку. Своје другаре су обрадовали лепим порукама ,частили их загрљајем,а добили предивне осмехе,који ништа не коштају, а пуно вреде.
Љубазност према другима директно утиче и на наша осећања,односно на нашу срећу.
Зато, данас,али и сваки други дан,будите љубазни према другима.

„Не морате бити бољи од других, само будите најбољи што можете.” (Д. Радовић)

Мој есДневник
Е-пријава првака