Место где су деца на првом месту!
Еко календар

Још догађаја…

Еко школа
Активи и тимови
Категорије вести
Архива вести

Сарадња ОШ „Свети Сава“ и вртића ПУ „Чика Јова Змај“ настављена је и проширена еко- активностима.
Дана 29. новембра ученици четвртог разреда посетили су забавишне групе вртића „Црвенкапа“ и „Првомајски цвет“ и организованим активностима обележили Европску недељу рециклаже.

У школи „Свети Сава“ свакодневно се води брига о заштити животне средине.

Желели смо да нашим будућим ученицима покажемо зашто је важно рециклирати и да их мотивишемо на еко активизам.

У оквиру рециклажног дана деца су научила како се од старог прави ново и како отпад може бити сировина за израду нових корисних предмета.

Учећи о разврставању отпада спремни су за самосталност у очувању и заштити животне средине.
Сан сваког родитеља у Србији је да упише своје дете у добру – најбољу школу. Сигурно је да је таква школа по много чему креативнија од „обичних“, и да се у њој води рачуна о очувању човекове околине – што је само по себи, добро за дечје одрастање. То може да пружи еко школа. Свети Сава је прва еко школа у граду.

Да би смо живели у чистом окружењу свако од нас треба да да свој допринос. Ми почињемо едукацијом најмлађих.

Задовољство и заинтересованост млађих и старијих у заједничким активностима говори да смо на добром путу.

Мој есДневник
Е-пријава првака