Место где су деца на првом месту!
Еко календар

Још догађаја…

Еко школа
Активи и тимови
Категорије вести
Архива вести

Под слоганом „Моје право“, ученици седмог разреда Основне школе „Свети Сава“ Пирот обележили су 10. децембар – Међународни дан људских права.

Кроз пригодне активности, истоимени филм и радионице, ученици су се подсетили Универзалне декларације о људским правима, од чијег се потписивања ове године обележава 70 година. У духу 1. члана декларације: „Сва бића рађају се слободна и једнака у достојанству и правима“, истакнуто је да су људска права универзална и да не зависе од националне, државне, идеолошке и културне припадности. Регулисана посебном Конвенцијом, људска права су урођена, неотуђива и штите грађанске, политичке, економске, социјалне и културне слободе и права човека – од права на живот и слободу до права на достојанство, приватност, социјалну сигурност и удруживање.

Циљ ове акције јесте оснаживање ученика и развијање свести о поседовању универзалних људских права, али и развијање свести о обавезама и поштовању права сваког појединца, међусобном уважавању и пружању вршњачке подршке, нарочито оним ученицима који су под ризиком од осипања. Акцију обележавања Међународног дана људских права ученици су реализовали уз помоћ својих наставника: Мануеле Бишковић, Владимира Ристића и Бобане Алексов Влатковић.

Мој есДневник

Погледајте