Место где су деца на првом месту!
Школа за будућност
Еко календар

Још догађаја…

Еко школа
Активи и тимови
Категорије вести
Архива вести

АВГУСТ

27.8.2020.     Седница Наставничког већа

        Дневни ред:

  1. Усвајање записника са претходне седнице Наставничког већа
  2. Упознавање са изменом правилника и новим приручником о злостављању, занемаривању и насиљу у школи
  3.  Правилници
  •           – Правилник о превентивним мерама за безбедан и здрав рад за спречавање појаве и ширења епидемије заразне болести
  •          – Правилник о ближим  условима за остваривање и начин осигурања квалитета и вредновање наставе на даљину у основној школи
  •            – Правилник о ближим условима за остваривање и начин осигурања квалитата и вредновања наставе код куће за ученике основне школе
  1. Правилник о посебном програму образовања и васпитања
  2. Расподела дужности по одељењима у разредној настави
  3. Разно

25.8.2020.     Седница Наставничког већа

       Дневни ред:

  1. Усвајање записника са претходне седнице Наставничког већа
  2. Усвајање модела за организацију и реализацију образовно-васпитног рада у нашој школи за школску 2020/2021.годину
  3. Упознавање са изменом правилникаи новим приручником о злостављању, занемаривању и насињу у школи
  4. Упизнавање са дописом о рекреативним наставама и екскурзијама
  5. Упознавање са планом реализације наставе у случају ванредног стања, рата, разних епидемиолошких ситуација
  6. Распоред звоњења
  7. Расподела часова у предметној настави
  8. Разно

17.8.2020.    Седница Наставничког већа

       Дневни ред:

  1. Усвајање записника са претходне седнице Наставничког већа
  2. Обука за реализацију нових програма наставе оријентисане ка исходима учења
  3. Старешинство у петом разреду
  4. Нови пројекат у организацији асоцијације наставника и родитеља Републике Србије
  5. Огранизација и реализација образовно-васпитног рада у предстојећој школској години
  6. Разно

ЈУЛ

2.7.2020.    Седница Наставничког већа

(седница реализована преко платформе Microsoft Teams-a)

       Дневни ред:

  1. Усвајање записника са претходне седнице Наставничког већа
  2. Наставнички излет
  3. Заказивање наредне седнице наставничког већа
  4. Разно

ЈУН

28.6.2020.      Седница Савета родитеља

       Дневни ред:

  1. Усвајање записника са претходне седнице
  2. Извештај директора о раду школе у школској 2019/2020.
  3. Избор три представника родитеља за Школски одбор
  4. Успех, владање, такмичења ученика, ученик генерације
  5. Екскурзије и настава у природи
  6. Завршни испит
  7. Упис првака
  8. Прослава мале матуре
  9. Разно

28.6.2020.       Родитељски састанци

24.6.2020.      Седница Наставничког већа

       Дневни ред:

  1. Усвајање записника са претходне две седнице наставничког већа
  2. Успех и дисциплина на крају другог полугодишта
  3. Реализација наставних планова и програма и изостанци
  4. Такмичења, ученици разреда и настава на даљину преко платформе Microsoft Teams
  5. Разно

23.6.2020.       Објављен нови број школског часописа ,,Растко”

16.6.2020.      Седница Наставничког већа

       Дневни ред:

  1. Припрема за завршни испит

8.6.2020.     Седница  Наставничког већа

      Дневни ред:

  1. Усвајање записника са претходне седнице Наставничког већа
  2. Предлог и избор чланова Школског одбора
  3. Успех и дисциплина ученика 8. разреда, изостанци, ђак и спортиста генерације, Вукове и посебне дипломе
  4. Рекреативна настава и екскурзије
  5. Уџбеници, сведочанства, часопис ,,Растко“
  6. Разно

МАЈ

27.5.2020.       Јован Костић VIII-3 освојио другу награду на општинском такмичењу за најбољу дечју карикатуру.

22.5.2020.       Обавештење за родитеље:

  • Настава на даљину ће трајати до 5.6. за осмаке, а до 15.6. за остале разреде.
  • Школа ће организовати примпремну наставу за полагање завршног испита и преко платформе TEAMS и уживо у школи, о чему ће се ученици изјаснити преко анкета у TEAMS-у.

18.5.2020.       Обавештење за родитеље:

  • Од 25.5.2020. године креће тестирање будућих првака од стране Педагошко-психолошке службе.
  • Свако ко долази у школу у обавези је да има заштитну маску и рукавице као и да се придржава правила везана за понашање у време пандемије.

7.5.2020.        Седница Наставничког већа

(Седница реализована преко платформе Microsoft Teams-a )

       Дневни ред:

  1. Усвајање записника са претходне седнице Наставничког већа
  2. Верификација избора уџбеника за 3. и 7. разред
  3. Набавка уџбеника преко школске задруге
  4. Уписивање оцена и одржаних часова у Ес-дневник
  5. Предлози за ученика генерације, спортисте генерације, верификација ученика за посебне и Вукове дипломе и ученика разреда од 1. до 4. разреда
  6. Разно

АПРИЛ

27.4.2020.       Објављени тестови и решења за онлајн самопроцену знања (пробни завршни испит).


МАРТ

26.3.2020.       Дато обавештење за ученике осмог разреда: Образовна платформа ,,Завршни испит”.

21.3.2020.       Настава на даљину преко Microsoft Teams – упутство за ученике и родитеље.

20.3.2020.       Обавештење о начину реализације наставе на даљину:
За ученике од 1. до 4. разреда настава на даљину ће се одвијати у преподневној смени, по важећим распоредима и на начин који су учитељи договорили са родитељима. Ученици у обавези да прате наставу преко трећег канала РТС-а или платформе Планета.

20.3.2020.       Одлука – Ванредно стање

15.3.2020.       Одржано је општинско такмичење из биологије. Димитрије Милчев, ученик осмог разреда, освојио је друго место, а његов ментор је наставница Виолета Петровић Поповић.

15.3.2020.       Обавештење за родитеље и ученике да до даљњег нема похађања наставе у школи.

15.3.2020.       Одржано општинско такмичење из историје. Јован Митровић, ученик шестог разреда, освојио је II место, а његов ментор је наставник Зоран Васић.

15.3.2020.       На окружном такмичењу из енглеског језика, ученик осмог разреда Јован Костић, освојио је прво место, а његов ментор је наставница Наташа Ћирић.

15.3.2020.       На општинском такмичењу Књижевна олимпијада, одржаном 7.3. ученица осмог разреда Ана Ђорђевић, освојила је прво место. Анин ментор је наставница Маријана Костић.

14.3.2020.       Објављени резултати са окружног такмичења из физике:

Марко Златанов, VI разред – II место
Огњен Алексић, VI разред – III место
Сава Потић, VIII разред – III место
Алекса Васић, VIII разред – III место
Димитрије Милчев, VIII разред- похвала
Ментор овим ученицима је наставница Наташа Ристић.

7.3.2020.         Одржано окружно такмичење из математике.

3.3.2020.         Одржано општинско такмичење ТИТ и ТИО, а за окружно такмичење се пласирало троје ученика: Данило Ђурић, пети разред, Саша Петронијевић, шести разред и Марко Илић, осми разред. Сви су освојили I место.

1.3.2020.         На општинском такмичењу из хемије ученик седмог разреда, Страхиња Пешић, освојио је I награду, Сава Потић, ученик осмог разреда, освојио је II награду и Димитрије Милчев и Анђелина Костић освојили су III награду.


ФЕБРУАР

26.2.2020.       Општинско такмичење из страних језика

23.2.2020.       Објављени резултати општинског такмичења из физике

22.2.2020.       Резултати општинског такмичења из информатике

15.2.2020.       Светски дан деце оболеле од рака
Ученици истуреног одељења у Бериловцу учествовали су у програму.

                             Седница Наставничког већа

                            (седницу водио помоћник директора Саша Ћирић)

         Дневни ред:

  1. Усвајање записника са претходне седнице Наставничког већа
  2. Успех, дисциплина и изостанци ученика на крају првог полугодишта, мере за побољшање успеха и дисциплине
  3. Предлог Тима за безбедност
  4. Извештај о обележавању Дана школе
  5. Приказ анализе завршног испита 2018/2019.
  6. Разно

4.2.2020.         Посета ученика седмог разреда удружењу MNRL.


ЈАНУАР

30.1.2020.       Група ученика седмог разреда са наставницом Бојаном Манић посетила ТВ Пирот како би обавила истраживачки рад у оквиру пројектне наставе енглеског језика.

25.1.2020.       На литерарном темату у оквиру обележавања Дана школе, новчану награду Иванковић, освојила је Јована Јовичић, ученица VIII-3.

24.1.2020.       Одржано такмичење из математике поводом Дана школе.

24.1.2020.       На ликовном темату поводом Дана школе, било је много радова на високом нивоу, па је доста награђених и похваљених радова, а Иванковић награду добила је ученица осмог разреда, Јана Димић.

23.1.2020.       Ученици VII разреда такмичили су се у квизу знања из историје и географије преко Web 2.0 алата Kahoot. Квиз су осмилили наставници Тијана Мијалковић и Жељко Ђорђевић.

23.1.2020.       У данима обележавања Дана школе и школске славе, наша школа је у сарадњи са издавачким кућама ,,Логос” и ,,Клет” организовала стручне скупове за наставнике разредне и предметне наставе у основним школама.

22.1.2020.       У оквиру активности обележавања Дана школе стручно веће наставника физичког васпитања је организовало спортске активности.

22.1.2020.       Поводом обележавања Дана школе, ученици осмог разреда такмичили су се у квизу знања из физике, хемије и биологије.


ДЕЦЕМБАР

29.12.2019.     Подељени су новогодишњи пакетићи у нашој школи, као и издвојеним одељењима школе, захваљујући залагању ученица осмог разреда: Јелене Минић, Јане Димић и Софије Николић, Ђачког парламента и удружења ,,Маме Пироћанке”.

28.12.2019.     Наш наставник историје, Давор Лазаревић, овогодишњи је добитник награде ,,28. децембар”, највећег градског признања.

25.12.2020.     Седница Наставничког већа

( седницу водио помоћник директора Саша Ћирић)

       Дневни ред:

  1. Усвајање записника са претходне седнице Наставничког већа
  2. Усвајање предлога за Светосавску нафраду
  3. Добротворна акција
  4. Разно

25.12.2019.     Представници ,,Дунав осигурања” поделили новогодишње пакетиће деци у Извору.

18.12.2019.     Наша школа је једина из Србије чији ученици излажу своје радове на Међународној изложби дечјих ликовних радова у Хонг Конгу. Ученици, чији су радови изложени, су: Страхиња Пешић VII-1, Јован Костић VIII-3, Сара Пејчић VIII-4 и Андрија Антоновић VIII-5.

17.12.2020.      Седница Наставничког већа

       Дневни ред:

  1. Усвајање записника са претходне седнице Наставничког већа
  2. Светосавске награде
  3. Упознавање са начином екстерног вредновања
  4. Попис
  5. Разно

13.12.2019.     Додељене су дипломе ученицима који су учествовали у светској акцији ,,Сат кодирања” и успешно савладали основне кораке програмирања и упознали се са радом Микробита.

11.12.2019.     Обележен Међународни дан УНИЦЕФ-а.

9.12.2019.       Објављени резултати општинског такмичења из математике које је одржано 8. децембра.


НОВЕМБАР

30.11.2019.     Учитељица Ирена Манчић је за посебна достигнућа и рад добила Плакету Учитељског друштва за 2019. годину.

13.11.2020.     Седница Наставничког већа

       Дневни ред:

  1. Усвајање записника са претходне седнице Наставничког већа
  2. Извештај о успеху и дисциплини ученика на крају првог класификационог периода
  3. Обележавање Дана школе
  4. Разно

8.11.2019.       Приредбом ,,Витез од азбуке” ученици школе у Крупцу, заједно са својим учитељицама и наставницима, одали су почаст нашем великану културе Вуку Караџићу.

6.11.2019.       Одржана је радионица ,,Избор занимања” у школској библиотеци са ученицима седмог и осмог разреда, коју је водила педагошки асистент Мануела Бишковић.

6.11.2019.       Разним активностима ученика и наставника у холу школе, почело је обележавање Вукове недеље.

4.11.2019.       Ученици издвојених одељења из Великог Села и Великог Јовановца су посетом Метеоролошкој станици Димитровград обележили Светски дан климатских промена.

3.11.2019.       Хана Јовановић IV-1 освојила је прву награду на литерарном конкурсу ,,Хлеб-јело над јелима”.

3.11.2019.       Неда Танчић III-3 освојила је прву награду на ликовном конкурсу ,,Хлеб-јело над јелима”.

2.11.2019.       На ликовном темату ЗИП центра ,,Моје идеје за бољи свет” ученица III-3 Неда Танчић освојила је трећу, а Алекса Здравковић из одељења III-2 пету награду.


ОКТОБАР

28.10.2019.     Одржан јавни час џудоа у Спортском центру ,,Шумице” у организацији Џудо савеза Србије и акција ,,Засади дрво”. Наша школа је једна од 9 школа из Србије које су учеснице овог пројекта.

23.10.2019.     Психолог школе Негица Костић и наставница српског језика Марија Тошић, почеле су едукацију Вршњачког тима за превенцију насиља како би ученици кроз радионичарски рад искуствено прошли теме које ће им бити од помоћи у стварању атмосфере ненасилне комуникације у свом окружењу.

23.10.2019.     У оквиру недеље посвећене хлебу и качкаваљу, ученици другог разреда су посетили Млекарску школу.

22.10.2019.     Чланице Удружења ,,Изворско зрно” посетиле су ученике издвојеног одељења у Извору и донеле своје традиционалне специјалитете.

18. и 19.10.2019.     Годишња конференција Еко школа одржана је на Златибору. Представници наше школе – директор Марјан Ранчић и координатори Еко школе Жељко Ђорђевић и Ирена Манчић, били су учесници конференције.

19.10.2019.     На Кеју крај Нишаве одржан је традиционални јесењи крос.

18.10.2019.     Свечаношћу доделе награда на литерарно-ликовном темату ,,Да право свако – дете ужива лако”, затворена је Дечја недеља.

17.10.2019.     Додељене награде учесницима конкурса ,,Октобар месец правилне исхране”.

16.10.2019.     Поводом обележавања Дана интелигенције, а захваљујући креативности одељења VI-1 и наставнице Љубинке Ђурић, догађај који је организовала наставница Бојана Манић, нашао се на страници Менсе.

9.10.2019.       Ученици трећег разреда су припремили приредбу ,,Да дете свако ужива лако” коју су посветили ученицима првог разреда.

9.10.2019.       Психолог школе Негица Костић је одржала предавање за родитеље ђака првака: Значај подршке родитеља деци на почетку једног веома важног дела њиховог животног пута.

7.10.2019.       Дечја недеља је почела пријемом у свечаној сали и кабинету градоначелника Пирота.

7.10.2020.      Седница Наставничког већа

        Дневни ред:

  1. Усвајање записника са претходне седнице Наставничког већа
  2. Обавештења о активностима поводом Дечје недеље
  3. Излагање координатора Тима за безбедност
  4. Акциони план Тима за превенцију осипања ученика
  5. Обавештење о стручном усавршавању наставника
  6. Разно

СЕПТЕМБАР

30.9.2019.       Жене из удружења ,,Изворско зрно” у посети школи у Извору.

26.9.2019.       Педагог школе, Снежана Ранђеловић, одржала је предавање за родитеље ученика II разреда на тему ,,Научите да се љутите”.

25.9.2019.       Седница Савета родитеља

       Дневни ред:

  1. Усвајање записника са претходне седнице
  2. Извештај директора за прошлу школску годину
  3. План развојних активности за школску 2019/2020.
  4. Усвајање Плана и програма екскурзија и настава у природи за шк.2019/2020. годину, избор чланова Комисије
  5. Осигурање ученика у школској 2019/2020.
  6. Ђачки динар
  7. Спортска опрема
  8. Ужина
  9. Избор представника родитеља и заменика за Градски Савет родитеља
  10. Разно

22.9.2019.       У овиру пројекта ,,Спречавање осипања ученика из образовног система”, одржан је семинар у организацији ЦОП-а.

21.9.2019.       Пројекат ,,Спорт у школе”, намењен деци узраста од 1. до 4. разреда реализује се у сарадњи са Министарством омладине и спорта уз подршку Министарства просвете, чији програм спроводи Савез за школски спорт, за наше ученике ће се одвијати уторком и четвртком.

19.9.2019.       Педагог школе, Снежана Ранђеловић, одржала је предавање за родитеље петог разреда на тему Методе успешног учења.

14.9.2019.  Наша школа се придружила Републичкој акцији коју организује Планинарски савез Србије и обележила Дане пешачења у склопу јесењег излета на Дивљанама. Децу је водио наставник физичког васпитања Бојан Митровић.

6.9.2019.         Ученике издвојеног одељења у Великом Селу поново је посетио Сергеј Анатолиевич Зенкин, доцент на Московском државном правном универзитету. Са ученицима је разговарао о лепотама Русије и Србије.

Продужени боравак
РТС – распоред
Моја школа
Мој есДневник

Погледајте

Упутство за приступање порталу Мој ЕСДневник погледајте ОВДЕ

Е-пријава првака


ПРИЈАВИТЕ ПРВАКА


Детаљније о упису погледајте ОВДЕ

ес Дневник
365 Office Education
Пројекти школе
Распоред звона

Преподне

  1. час  08:00 – 08:45
  2. час  08:50 – 09:35
  3. час  09:50 – 10:35
  4. час  10:50 – 11:35
  5. час  11:40 – 12:25
  6. час  12:30 – 13:15

Пoподне

  1. час  13:30 – 14:15
  2. час  14:20 – 15:05
  3. час  15:20 – 16:05
  4. час  16:20 – 17:05
  5. час  17:10 – 17:55
  6. час  18:00 – 18:45
Пратите нас

  

Школски календар


Такмичења


Мала матура