20.октобар – Светски дан јабука

20.октобар – Светски дан јабука, обележили су ученици другог и четвртог разреда са својом учитељицом Маринелом Ђорђевић у Извору. Данас је краљица воћа имала част да испуни дивним мирисом наше школске одаје. Ученици су уз моју малу помоћ направили воћну посластицу – колач од јабука. Колач се хладио, а ми смо разговарали о овом много важном воћу, из више разлога. Деца су схватила да је пожељно јабуку уврстити у свакодневној исхрани, зато што лековито утиче на наш организам. Богата је витаминима Ц, А, Е, Б1, Б2, Б6, бета каротеном, магнезијумом, гвожђем и тд. Јабука јача имунитет, штити од прехлада, вируса, бактерија, негује и ,,пере“ зубе, добра је за стомак, регулише пробаву, анемију, нервозу, чисти крвне судове и тд. Зато су људи и смислили лепу изреку о овом воћу: ,,ЈЕДНА ЈАБУКА НА ДАН, ЛЕКАР ИЗ КУЋЕ ВАН!“ Касније су деца на креативан начин правила јабуке од папира и пена и украсила Еко пано! На крају дана послужили смо се колачем који смо сами направили, али и колачима и питама које су послале маме. Деца су срећна и задовољна са јабуком у руци отишла кући, грицкајући овај сочни, румени плод.