Ротари клуб Пирот донирао мБот роботиће школи „Свети Сава“

You are currently viewing Ротари клуб Пирот донирао мБот роботиће школи „Свети Сава“

Ротаријанци Пирота заједно са ротаријанцима Србије уз велику помоћ УСАИД и Ротари Фондације обезбедили су средства за набавку 500 мБот роботића за 100 основних школа у Србији.

Једна од њих је и наша школа ,,Свети Сава“. Ово је још један од пројеката који ротаријанци из Србије реализују на основу потписаног Меморандума „За лепшу школу“ са Министарством просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије са основним циљем унапређења дигиталне писменост наших ђака и компетенција наставника.

Тим поводом данас је у просторијама Основне школе „Свети Сава“ уприличена примопредаја роботића.

Овој примопредаји претходио је семинар који је јуче одржан у Нишу за представнике школа из овог дела Србије које су добиле мБот роботиће. Семинар су похађали наставници информатике.

Роботи се програмирају, имају сензоре, наставници пролазе обуке о томе како се њима рукује, а у наредном периоду наставиће обуке онлајн и за неколико недеља очекују да буду спремни за употребу у школи.