Светосавска академија 2022. године

You are currently viewing Светосавска академија 2022. године

У четвртак, 27. јануара 2022. године, обележена је школска слава – Дан Светог Саве.
Приредба ,,Ходочашће кроз прошлост, порекло и идентитет Немањића” свечано је одржана у измењеним околностима, снимљена и приказана ученицима по одељењима преко видео-пројектора. У пригодном програму учествовали су ученици старијих разреда, чланови хора, драмске и рецитаторске секције. Програм су осмислиле наставнице српског језика и књижевности Маријана Костић и Марија Тошић, и наставник музичке културе Зоран Тошић. Директор школе, Марјан Ранчић, поздравио је ученике и наставнике и пожелео им срећну славу. Након приредбе, у 11 часова, уследило је резање славског колача у трпезарији школе уз пригодни рецитал. Додељене су и награде ученицима који су учествовали на ликовном и литерарном конкурсу поводом Савиндана.