Доротеjа Тошић освојила I место и пласман на Републичку смотру рецитатора

You are currently viewing Доротеjа Тошић освојила I место и пласман на Републичку смотру рецитатора

Окружна смотра рецитатора Пиротског округа одржана је у суботу 16. априла 2022. године у просторијама Народне библиотеке Пирот. Нашу школу представиле су ученице Анђелија Јашаревић II1, Андреа Мадић IV3, Кристина Симов VI4, Доротеjа Тошић VII2 и Саша Петровић VIII4.

Доротеја Тошић је одабрана као најбоља из средњег узраста и заузела прво место, чиме се пласирала за Републичку смотру рецитатора ,,Песниче народа мог“ у Ваљеву, која ће се одржати 13. и 14. маја 2022.

Доротеја је прва која представља округ на Републичкој смотри са песмом на локалном, пиротском дијалекту. Рецитовала је песму Драгољуба Златковића ,,Убавило, шашавило“. Жири је био озбиљан и врло професионалан, а конкуренција јака, каже Дора. Главни члан жирија, Миона Марковић, позната глумица из Београда, похвалила је Дору и касније јој дала савет. Рекла јој је да треба да буде само мало снажнија, ,,да груне”. Остало је у реду.

Поносни смо на све учеснице и пресрећни јер већ дуги низ година немамо учесника на Републичкој смотри.

Браво и честитамо!