Уручена признања и награде најбољим учесницима Еко-пакет креативног конкурса

У хотелу ,,IN“ у Београду, 26. маја уручена су признања и награде најбољим учесницима Еко-пакет креативног конкурса.
Пројектом су обухваћене 47 школа широм Србије. Међу њима је и ОШ ,,Свети Сава“, прва и за сада једина Еко школа у нашем округу. Тема конкурса била је ,,Живот у еко-граду“. Учесници су од употрељене тетра пак амбалаже представили своје визије одрживих еко-градова или неке аспекте живота у њему.

На конкурсу су пријављена 1100 радова. Жири је био састављен од представника компаније ,,Тетра Пак“ и представника амбасадора одрживог развоја и животне средине.

Награђени ученици су Лека Ђорђевић, Даница Ћирић и Теодора Ђорђевић. Награђена је и наставница Маја Карапанџић јер је послала највећи број радова од тетра пака, а школа је добила саднице које ће красити њихово двориште.

Захвалницу за свој рад је, и ове године, добила Марија Николић координатор Еко школе и пројекта Еко-пакет.