Тематски дан ,,Животињско царство“

Данас је одељење II-1 са својом учитељицом Иреном Манчић хрлило у освајање нових знања.
Учитељица је применом интегративне наставе повезала наставне садржаје из свих предмета по данашњем распореду и одржала Тематски дан ,,Животињско царство“ а све у циљу обележавања 2. октобра – Светског дана домаћих животиња, а у сусрет 4. октобру – Дану заштите животиња.

На часу српског језика анализиран је домаћи задатак на тему ,,Моја омиљена животиња“ где су деца са уживањем описивала разне занимљивости из света животиња. Врло тешка област у математици ,,Мерење и мерне јединице“ је усвојена преко занимљивости о дужини тела појединих животиња, висини њихових скокова, њиховој брзини. Центиметри, милиметри и метри нису представљали проблем малишанима који су са одушевљењем решавали задатке. Путовањем кроз село и град из предмета Свет око нас научили смо много о домаћим животињама. Кратки филмови и презентације из света животиња очарали су знатижељна лица ђака другака. Посебно интересовање изазвао је гост на часу и загонетна личност, родитељ ветеринар Александар Димитријевић. Малишани су уживали додирујући његов прибор којим лечи животиње, а он одговарајући на њихова питања. А онда су уследили часови Чувари природе и Физичко васпитање где су се раздраганој дечици прикључили и родитељи да заједно учествују у квизу знања и израде маске са ликовима животиња. Сецкали су, лепили, бојили и такмичили се родитељи и деца. У школском дворишту су се на крају дана могле видети ,,различите животиње“ и њихови младунци како одмеравају снагу скачући најдужи скок пред будним оком жирија који је све то мерио. Мали еколози и њихови родитељи су нерадо напустили школско двориште под маскама оглашавајући се гласовима животиња.