Годишњи састанак екошколских координатора

Годишњи састанак екошколских координатора одржан је данас у Београду.

Представници нашег града биле су координаторке Марија Николић из ОШ ,,Свети Сава”, Ана Вићентијевић из ,,Еко Невена” и Милица Крстић из вртића ,,Еко Бамби”. Окупљање под зеленим заставама има за циљ размену знања и искуства о заштити и очувању животне средине међу Еко школама Европе.

Прошле године ОШ,,Свети Сава” је на овој церемонији добила највеће међународно признање, које добијају школе из области екологије под називом „Зелена еко застава“ за успешан рад, бригу и залагање ученика, наставника и локалне заједнице и сада је на њима да тај статус задрже и докажу како развијају и подижу еколошку свест, не само у школи, него и ван оквира сколе.

Од ове године се светосавцима придружила ПУ „Чика Јова Змај„, чија су два вртића ,,Невен“ и ,,Бамби“ постали део ове лепе еко приче. Они су на овом састанку добили сертификат о уласку у међународни програм Еко школа. Иначе ова установа планира да постепено укључи и остале вртиће како би програм Еко школе заживео у читавој Предшколској установи.