Међународни дан дечије књиге обележен у Крупцу

Ученици првог и трећег разреда у Крупцу, обележили су 2. април- Међународни дан дечије књиге.
Дружење смо започели у нашој школској библиотеци. Након упознавања са правилима понашања у библиотеци истакли смо значај српског језика, читања, као и очување књига и писане речи. Ученици су представљали своје омиљене књиге и једни другима препоручили неке наслове. Наша ,,библиотекарка“ Сташа понудила је ученицима књиге и објаснила како се постаје члан библиотеке, као и то да се књиге чувају и након читања неоштећене уредно враћају у библиотеку.
Позвали смо своје вршњаке да се што више и чешће друже са књигом, јер: ,, Ко се с књигом дружи, знањем се вешто служи, још кад се укључи машта уз књигу се може свашта.“