You are currently viewing Ученици IV разреда низом активности обележили прву тематску недељу

Ученици IV разреда низом активности обележили прву тематску недељу

Током тематске недеље ученици 4. разреда су са својим учитељицама кроз игру, на спонтан и занимљив начин уткали дате теме кроз наставне и ваннаставне активности.
Писали су, читали и анализирали саставе на тему: „Моја школа, мој други дом“. Када су у питању правила понашања сваки ученик је бирао по једно правило, исписивао на папиру у боји, а потом секли у облику дечје шаке или балона и лепили на паноу.
Урађена је радионица на тему: „Шта могу да учиним за тебе“, где је сваки ученик писао на картици проблем који га мучи, картице смо помешали и извлачили туђе проблеме.Том приликом су ученици покушавали да помогну и вербално реше туђе проблеме.

Цртали су и писали позитивне поруке у облику срца, другу или другарици. Играли смо се, спонтано учили, али и васпитавали и радовали. Наше учионице су се окитиле лепим порукама и предивним дечјим осмесима.