Еко школа

„Еко школа“ је међународни програм развоја еколошког образовањa и образовања за одрживи развој у школама. Циљ Eко школа је подићи свест учесника наставног процеса о одрживом развоју кроз школске активности. Овај програм је систем награђивања школских установа на локалном, државном и међународном нивоу.

Интелектуални власник међународног програма Еко школе је FEE (Foundation for Enviromental Education), чији је једини овлашћени представник и национални члан организација „Амбасадори одрживог развоја и животне средине”. У Републици Србији међународни програм „Еко школе” подржава Министарство просвете, науке и технолошког развоја „као пројекат који има за циљ заштиту животне средине и промовисање образовања за одрживи развој”.

Наша школа“Свети Сава“ прикључила се овом пројекту маја 2015. године.

ЕКО ХИМНА

У Пироту школа једна

Свих помена наших вредна,

Крај Нишаве вредно стоји