Место где су деца на првом месту!
Школа за будућност
Еко календар

Још догађаја…


Еко школа
Активи и тимови
Категорије вести
Архива вести

Градска смотра рецитатора одржана је у среду 14. априла у Народној библиотеци Пирот, с обзиром на лошу епидемиолошку ситуацију – у онлајн формату. Такмичари нису наступали уживо, већ су организатору Библиотеци достављени снимци њиховог наступа. Комисија у саставу Александар Радуловић, глумац, председник комисије, Томица Ћирић, професор српског језика и књижевности, члан и Бојана Митић, професор књижевности и библиотекар, члан, заседала је уживо, док су снимци такмичара били емитовани у континуитету за сваки узраст посебно, као што је то случај у нормалним околностима.

У оквиру прве категорије млађи узраст (ученици од I до IV разреда) учествовало је 18 такмичара, у другој категорији средњи узраст (ученици V од VIII разреда) учествовало је 10 такмичара, а у трећој категорији која обухвата ученике од I до IV разреда средње школе (старији узраст) три такмичарке.

Комисија је једногласно донела одлуку о такмичарима који су се пласирали на Окружну смотру рецитатора која ће се одржати 24. априла у Белој Паланци, такође у онлајн формату.

Млађи узраст

Млађан Стојановић („Хоће ветар у пензију“, Татјана Ђулинац)
Ксенија Живковић („Проблем једног нилског коња“, Елизабета Георгиев) и Дуња Божић ( „Ветар“, Мин Лабертон)
Мила Антић („Брбљивица“, Радмила Ђурђевић) и Алекса Здравковић („Љубавна песма“, Милован Данојлић)
Богдан Ћирић („Пример за углед“, Владимир Стоиљковић)

Средњи узраст

Саша Петровић („Зое нам се заљубишка“, Елизабета Георгиев)
Доротеа Тошић („Баба у пубертету“, Тоде Николетић)
Ђорђе Ицић („Лагано умире“, Пабло Нерудо)
Хелена Јовановић („Неко те не воле људи“, Недељко Попадић), Ана Ђорђевић Денчев („Дрхтава песма“, Мирослав Антић) и Сташа Стојановић („Библиотека“, Александар Аја Шомиз)

Старији узраст

Андреа Томовић („Без снова“, Чарлс Буковски)
Марија Савов („Под истом звездом“, Вислава Шимборска) и Емилија Николић („Уникат“, Горан Тадић)
Библиотека ће најуспешније такмичаре наградити плакетама и књигама.

Е-пријава првака


ПРИЈАВИТЕ ПРВАКА


Детаљније о упису погледајте ОВДЕ

Продужени боравак
РТС – распоред
Моја школа
Мој есДневник

Погледајте

Упутство за приступање порталу Мој ЕСДневник погледајте ОВДЕ

ес Дневник
365 Office Education
Пројекти школе
Распоред звона

Преподне

  1. час  08:00 – 08:45
  2. час  08:50 – 09:35
  3. час  09:50 – 10:35
  4. час  10:50 – 11:35
  5. час  11:40 – 12:25
  6. час  12:30 – 13:15

Пoподне

  1. час  13:30 – 14:15
  2. час  14:20 – 15:05
  3. час  15:20 – 16:05
  4. час  16:20 – 17:05
  5. час  17:10 – 17:55
  6. час  18:00 – 18:45
Пратите нас

  

Школски календар


Такмичења


Мала матура