Место где су деца на првом месту!
Школа за будућност
Еко календар

Још догађаја…

Еко школа
Активи и тимови
Категорије вести
Архива вести

Градска смотра рецитатора одржана је у среду 14. априла у Народној библиотеци Пирот, с обзиром на лошу епидемиолошку ситуацију – у онлајн формату. Такмичари нису наступали уживо, већ су организатору Библиотеци достављени снимци њиховог наступа. Комисија у саставу Александар Радуловић, глумац, председник комисије, Томица Ћирић, професор српског језика и књижевности, члан и Бојана Митић, професор књижевности и библиотекар, члан, заседала је уживо, док су снимци такмичара били емитовани у континуитету за сваки узраст посебно, као што је то случај у нормалним околностима.

У оквиру прве категорије млађи узраст (ученици од I до IV разреда) учествовало је 18 такмичара, у другој категорији средњи узраст (ученици V од VIII разреда) учествовало је 10 такмичара, а у трећој категорији која обухвата ученике од I до IV разреда средње школе (старији узраст) три такмичарке.

Комисија је једногласно донела одлуку о такмичарима који су се пласирали на Окружну смотру рецитатора која ће се одржати 24. априла у Белој Паланци, такође у онлајн формату.

Млађи узраст

Млађан Стојановић („Хоће ветар у пензију“, Татјана Ђулинац)
Ксенија Живковић („Проблем једног нилског коња“, Елизабета Георгиев) и Дуња Божић ( „Ветар“, Мин Лабертон)
Мила Антић („Брбљивица“, Радмила Ђурђевић) и Алекса Здравковић („Љубавна песма“, Милован Данојлић)
Богдан Ћирић („Пример за углед“, Владимир Стоиљковић)

Средњи узраст

Саша Петровић („Зое нам се заљубишка“, Елизабета Георгиев)
Доротеа Тошић („Баба у пубертету“, Тоде Николетић)
Ђорђе Ицић („Лагано умире“, Пабло Нерудо)
Хелена Јовановић („Неко те не воле људи“, Недељко Попадић), Ана Ђорђевић Денчев („Дрхтава песма“, Мирослав Антић) и Сташа Стојановић („Библиотека“, Александар Аја Шомиз)

Старији узраст

Андреа Томовић („Без снова“, Чарлс Буковски)
Марија Савов („Под истом звездом“, Вислава Шимборска) и Емилија Николић („Уникат“, Горан Тадић)
Библиотека ће најуспешније такмичаре наградити плакетама и књигама.

Е-пријава првака

ПРИЈАВИТЕ ПРВАКА