Радионица са родитељима: Јесмо ли пријатељи?

У среду, 12.6.2019.год. у Бериловцу, издвојеном одељењу 2.и 4. разреда, ученици су са родитељима и учитељицом Светланом Здравковић, заједно радили на реализацији радионице: ЈЕСМО ЛИ ПРИЈАТЕЉИ?

Циљ радионице је био да дефинишемо пријатељство, уочимо разлику између пријатеља и познаника, између односа према пријатељима и према осталим вршњацима, препознати осећања који се везују за пријатељство, дефинисати појединачна очекивања од пријатеља, уочити разлику између очекивања и стварних могућноси, развијати вештине сузбијања понижавајућег и непоштеног понашања које штети како појединцима, тако и целокупној заједници. Подстицали смо ученике на преузимање одговорности за сопствене поступке и понашање, развијање критичког размишљања, на изношење властитог мишљења.

Ученици су набрајали особине људи, 2.ученика их записивала на табли. Објашњавали смо на примерима наведене особине.

Затим смо наводили своје три особине на које смо поносни и три на које нисмо.

Ученици и родитељи су у пару говорили свом пријатељу једну његову особину која им се свиђа и образлагали зашто. Исто то смо чинили са особинама наших пријатеља које нам се не свиђају. Прави пријатељи увек говоре истину, порука је нашег дружења.

Цртали смо дугу, представљајући је као симбол пријатељства у којој свака боја учвршћује пријатељство тако што представља потребну особину за неговање пријатељства.